ВЕРБИЦЬКІ

– священицький рід Полтавської губ.

Окремі представники:

В. Данило (рр. н. і см. невід.). У 1866 – священик Вознесенської церкви с. Капустинці Гадяцького пов. (тепер не існує)

В. Андрій Данилович (бл. 1835 – р. см. невід.). З 09.07.1861 – священик Миколаївської церкви с. Остапівка Лубенського пов. (тепер с. Маяківка Оржицького р-ну), з 10.12.1863 – священик Георгіївської церкви с. Броварки Гадяцького пов., з 30.09.1872 – священик Преображенської церкви с. Беєве Гадяцького пов. (тепер Липоводолинського р-ну Сумської обл.) Нагороди: набедреник (09.12.1869), подяка єпархіального начальства (30.12.1870), благословення Св. Синоду (1876), оксамитова фіолетова скуфія (20.04.1880), камилавка (1897).

В. Антон Данилович (рр. н. і см. невід.). У 1890 – священик Покровської церкви с. Крутьки Гадяцького пов. (тепер не існує).

В. Аркадій Андрійович (бл. 1860–06.03.1912, с. Полонки Пирятинського пов. Полтавської губ., тепер Прилуцького р-ну Чернігівської обл.). З 21.10.1889 – псаломщик (з 1895 – диякон) Різдвяно-Богродицької церкви м-ка Багачка Миргородського пов. (тепер с-ще, райцентр Полтавської обл.), 1890 затверджений законовчителем місцевої церковно-парафіяльної школи. З 1903 – священик Михайлівської церкви с. Полонки Пирятинського пов.

В. Іван Андрійович (23.02.1862, с. Остапівка Лубенського пов. Полтавської губ., тепер с. Маяківка Оржицького р-ну Полтавської обл. – 06.03.1912, м. Полтава). 14.06.1880 відрахований з Полтавської духовної семінарії як невстигаючий, з 19.07.1882 – канцелярський служитель Полтавської контрольної палати, з 05.07.1888 – канцелярський служитель Полтавського окружного суду, з 11.02.1888 – пом. секретаря окружного суду, з 27.08.1902 – судовий пристав.

В. Митрофан Андрійович (бл. 1867 – р. см. невід.). З 25.10.1890 – вчитель при Спасо-Преображенській церкві м. Кременчука, у 1892–1912 – священик Парасковіївської церкви с. Малі Сорочинці Миргородського пов. Нагороди: набедреник (1896), скуфія (1900).

В. Максим Андрійович (бл. 1869 – р. см. невід.). З 1890 – священик Воскресенської церкви с. Вільшанка Лубенського пов.

В. Василь Антонович (бл. 1865 – р. см. невід.). Закінчив С.-Петербурзьку духовну академію, канд. богослов’я (1889). З 29.08.1891 – вчитель арифметики і географії Великолуцького духовного училища, з 14.03.1900 – пом. доглядача Роменського духовного училища, статський радник, староста Іоанно-Богословської церкви Роменського духовного училища. Нагороди: орден Св. Анни 3 ст.

Літ.: Рабчевский Г. Священник о. Аркадий Вербицкий [Некролог] // ПЕВ.ЧН. –1912. – № 24. – 20 авг. – С. 1580-1583; Коротенко В.В. Священицький рiд Вербицьких // ПЄВ. – 2001. – № 7. – С. 82-86.

В. В. Коротенко.