НА ПОЛТАВЩИНІ СТВОРЕНО КНИГУ ДО 30-РІЧЧЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

НА ПОЛТАВЩИНІ СТВОРЕНО КНИГУ ДО 30-РІЧЧЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ.

Авторами-упорядниками книги є історики-краєзнавці Білоусько Олександр Андрійович, директор НРП-Центру по дослідженню історії Полтавщини та Пустовіт Тарас Павлович, заступник директора Державного архіву Полтавської області. До роботи над книгою долучилися активісти чорнобильських організацій з більшості районів області. Використані матеріали соціальних служб Полтавщини, книги місцевих авторів, публікації у ЗМІ тощо.

Завершений твір називається «Чорнобиль-30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область». Це наукове видання. Тут систематизовано наявну чорнобильську інформацію з «полтавським забарвленням», згадано поіменно усіх краян-ліквідаторів ЧАЕС, пошановано пам’ять тих, хто поклав своє життя у боротьбі з атомом, узагальнено дані про діяльність чорнобильських громадських організацій. Окреслено стратегічні напрями у площині дослідження чорнобильської теми.

Складається книга з 8 розділів: 1) Вступна аналітична стаття про Чорнобильську катастрофу та її полтавський вимір. 2) Інформаційна стаття про участь полтавців у Чорнобильських подіях, доповнена свідченнями керівників мобілізаційних структур області. 3) Архівні документи органів влади Полтавщини періоду активної фази ліквідації наслідків аварії (постанови, рішення, розпорядження, програми, які відображають концентрацію зусиль суспільства на подоланні «атомного лиха»); публікації журналістів-полтавців, прозові й поетичні твори полтавських авторів на чорнобильську тематику. 4) Спогади безпосередніх учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та свідків тих днів; ці спогади описують події першого періоду ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, передають ту тривожну атмосферу так, як вона сприймалася звичайними людьми, здебільшого далекими від «мирного атому». 5)  Систематизовані по районах області списки учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та її наслідків, постраждалих від радіації – всього понад 17,5 тисяч осіб. 6) Довідкова інформація про діяльність громадських організацій «Союз ЧорнобильУкраїни», «Фонд інвалідів Чорнобиля», «Діти Чорнобиля». 7) Найновіші звідомлення про відзначення в області 30-річчя Чорнобильської катастрофи. 8) Додатки: довідкова інформація, іменний та бібліографічний покажчики тощо.

Розділи доповнюють блоки чорно-білих та кольорових ілюстрацій.

Обсяг книги: близько тисячі сторінок.

Книга адресована історикам, викладачам та студентам вузів, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією України і Полтавщини.

Електронну версію книги презентовано 25 квітня в Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Г. Кричевського.

У друці книга з’явиться влітку 2016 р.