ДАМАСКІН (Бодрий Олексій Іванович)

(20.04.1937, с. Бєлєни Нєвельського р-ну Великолуцької, тепер Псковської обл., Росія – 01.07.1989, м. Ужгород, обл. центр Закарпатської обл.) – церковний діяч, єпископ.

Нар. у багатодітній селянській сім’ї. Після закінчення середньої школи працював на заводі у м. Ленінград. Закінчив Ленінградську духовну семінарію (1966), Ленінградську духовну академію (1970). Канд. богослов’я (1970). 13.12.1968 прийняв чернецтво, 17.12.1968 рукопокладений в ієродиякона, 29.03.1970 – в ієромонаха і призначений настоятелем храму на честь Воздвиження Хреста Господнього в с. Опольє Кінгісеппського р-ну Ленінградської єпархії. З 03.04.1971 – настоятель Троїцької церкви в м. Всеволозьк Ленінградської єпархії. 1972 уведений у сан ігумена, 16.10.1972 – у сан архімандрита. З 18.10.1972 – єпископ Тамбовський і Мічурінський, з 03.09.1974 – єпископ Вологодський і Великоустюзький, з 04.10.1979 – єпископ Полтавський і Кременчуцький, з 19.04.1985 – єпископ Мукачевський і Ужгородський. Нагороджений орденом преп. Сергія Радонезького 2 ст. (1987).

Літ.: Некролог // ЖМП. – 1989. – № 11; ВПЄ. – 2006. – № 12 (60). – Груд.

Т. П. Пустовіт.