ДИМИТРІЙ (Устинович)

(р. н. невід., Київ – 26.05.1805 ) – церковний діяч, єпископ.

1774 закінчив Київську духовну академію. 1778 прийняв чернечий постриг. З 12.01.1785 – ігумен Гадяцького Красногірського монастиря. 08.09.1785 переведений ігуменом Видубицького Георгіївського монастиря і призначений префектом Київської духовної академії. 1788 уведений у сан архімандрита Переяславського Вознесенського монастиря. 14.08.1793 хіротонісаний на єпископа Переяславського. З 01.05.1795 – єпископ Смоленський. Як архіпастир любив в усьому порядок і точність. Передусім наводив лад у майні та доходах архієрейського дому, кафедрального собору та всіх церков, які перебували в його підпорядкуванні. Встановлював постійне жалування вдовам і сиротам духовенства. Увесь вільний час присвячував читанню книг. Часто жертвував книги у Київську академічну б-ку. Свою особисту збірку заповів Смоленській духовній семінарії.

О. А. Білоусько.