ДМИТРІВКА, с., Комсомольська міська рада. Курган епохи енеоліту-бронзи.

Один з найбільших курганів пониззя Псла. Знаходиться у західній частині села, неподалік приміщень Дмитрівського будинку захищеної старості (вул. Піонерська, 44), за 0,4 км на північний схід від Дмитрівської сільської ради, між вул. Шевченка і Піонерською.

Обстежувався О. Б. Супруненком і К. М. Мироненком у 2004 та 2008.

Розташований на підвищен­ні другої тераси р. Псел, зверненому в бік заплави ріки, у сквері з діючим сільським кладовищем. Висота – 7,1 м, діаметр – 65х76 м, абсолютна висота насипу в Балтійській системі вимірів – 75,0 м. Кладовище огороджене парканами. На задернованій поверхні насипу кургану та на його вершині ростуть дерева і кущі, встановлені огорожі навколо могил 20 ст.

Курган – визначна похо­валь­на пам’ятка епохи енео­лі­ту-бронзи, є іст.-ланд­шафт­ною домінантою села, однією з найзначніших, за розмірами, археологічною поховальною пам’яткою території Комсомольської міської ради. Продовжує використовуватися в якості сучасного кладовища.

Літ.: Супруненко О. Б. Кургани поблизу с.с. Дуканичі та Солонці на Нижньому Пслі / Старожитності околиць Комсомольська. – Ч. ІV. – К.-Полтава: Археологія, 2006. – С. 112; Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Комсомольська міська рада / Укл. та наук. ред. Супруненко О. Б. – К.-Полтава: Полтавський літератор, 2008. – С. 93.

К. М. Мироненко, О. Б. Супруненко.