ЙОСИФ (Кречетович)

(1873 – 12.06.1933) – церковний діяч, митрополит.

Закінчив Московську духовну академію (1897). Канд. богослов’я (1897). У 1917 – ректор Катеринославської духовної семінарії. Згодом – священик с. Ромашки Київської губ. 1922 примкнув до обновленців. 20.06.1923 хіротонісаний на єпископа. З 11.01.1924 – єпископ Ізюмський, вікарій Харківської єпархії. 16.09.1924 уведений у сан архієпископа і призначений архієпископом Полтавським і Прилуцьким. 02.06.1926 ІІІ Білоруським Собором обраний митрополитом Білоруським. Член Св. Синоду (1925). З 22.03.1928 – митрополит Кримський.

Пр.: Доклад о предстоящем Вселенском Соборе и об исторических и канонических основаниях автокефалии Украинской Церкви. // Церковное Обновление. – 1925. – № 9; Происхождение и сущность самосвятства липковцев.– Харьков: Всеукраинский Свящ. Синод, 1925. – 44 с.

Літ.: www.ortho-rus.ru/cgi-bin/ps_file.cgi?2_2679.

О. А. Білоусько.