2004р. КОРОСТ Тетяна Михайлівна

(13.01.1954, с. Березова Лука Гадяцького р-ну Полтавської обл.) – аграрій, громадсько-політичний діяч, засл. працівник сільського господарства України, Герой України (2004).
Українка, із селян, освіта вища.
У 1973 закінчила Полтавський сільськогосподарський технікум, у 1982 – агрономічний факультет Полтавського сільськогосподарського інституту.
У 1973–1982 – агроном-хімік, гол. агроном, з 1987 – голова колгоспу «Маяк» Котелевського р-ну Полтавської обл. У 2004–2010 – директор ТОВ «Агрофірма «Маяк».
За керівництва К. господарство увійшло до числа найбільших та найуспішніших сільгосппідприємств України, визнаним лідером із виробництва високоякісної екологічно чистої сільськогосподарської продукції, що відповідає найвибагливішим світовим стандартам. Продукція агрофірми неодноразово перемагала на всеукраїнському конкурсі-виставці «Кращий вітчизняний товар року».
Основною діяльністю ТОВ «Агрофірма «Маяк» є рослинництво і тваринництво, переробка сільськогосподарської продукції власного виробництва, створення підсобних промислів та виробництв, виготовлення і реалізація промислової продукції та товарів широкого вжитку, оптова і роздрібна торгівля продукцією та товарами власного виробництва, фірмова торгівля через власну мережу. Достатньо укомплектований вітчизняною та зарубіжною технікою машинно-тракторний парк, зерноочисний комплекс з сушаркою, централізоване виготовлення збалансованих кормів на власному комбікормовому заводі, виробництво високоякісного молока на реконструйованій фермі сприяють збільшенню рентабельності та якості виробленої продукції.
Площа сільськогосподарських угідь складає 14 тис. га, у т. ч. ріллі – 12 тис. га. У структурі посівних площ зернові культури становлять 40,8%, технічні – 16,9%, овочеві та баштанні – 0,3%, кормові – 42%. Середньорічне виробництво зерна становить 20 тис. т, цукрового буряку – 25 тис. т, соняшнику – 2,5 тис. т. У 2002 господарство отримало одну з найвищих у регіоні врожайність зернових і технічних культур: озимої пшениці – 56,4 ц/га, ячменю – 50,3 ц/га, гороху – 42,3 ц/га, цукрового буряку – 360 ц/га, соняшнику – 34,2 ц/га. Агрофірма «Маяк» є насінгоспом із виробництва репродукційного насіння озимих та ярих культур. Великі врожаї повною мірою забезпечують потреби скотарства, свинарства, птахівництва у високоякісних кормах. «Маяк» отримав статус державного племінного заводу з розведення української чорно-рябої породи корів та з репродукції молодняку великої білої породи свиней. Середнє поголів’я великої рогатої худоби налічує бл. 6 тис. голів, свиней – бл. 5 тис. Завдяки інтенсифікації тваринництва, племінній роботі, самовідданій праці колективу з року в рік покращуються виробничі показники галузі. У 2002 вироблено 696 т м’яса, 4814 т молока, надої на корову сягнули 5349 кг.
Поряд із науково обґрунтованим веденням землеробства й тваринництва в господарстві велика увага приділяється соціальній сфері та благодійності. За фінансової підтримки К. у районі утримуються Центр матері й дитини, два дитячі садки, один з яких – інтернатного типу, Будинок культури.
У 2010 К. Указом Президента України призначена головою Котелевської райдержадміністрації. На цій посаді К. достойно протистоїть викликам ринкової економіки, забезпечуючи стабільні показники у всіх сферах життя. За підсумками соціально-економічного розвитку міст і районів Полтавської обл. Котелевський р-н в 2010 посів перше місце в обласному рейтингу. Котелевщина є одним із районів області, які на конкурсній основі виграли грант на участь у проекті ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Звання Героя України присвоєно Указом Президента України № 1415/2004 від 16.11.2004 за визначний особистий внесок в організацію та забезпечення одержання найвищих показників з виробництва сільськогосподарської продукції, впровадження сучасних форм господарювання, багаторічну самовіддану працю.
Нагородж. орденом Держави (2004), орденом кн. Ольги 3 ст. (2003), орденами УПЦ – св. Анни 4 ст. (2002), св. вкмч. Варвари (2004).

Голова правління ТОВ «Агрофірма «Маяк» Котелевського р-ну Полтавської обл. Герой України Т. М. Корост. 2000-і. Фото.

Під час робочої поїздки Прем’єр-міністра України на Полтавщину. На фото (в центрі): Герой України Т. М. Корост, Прем’єр-міністр України М. Я. Азаров, голова Полтавської обласної державної адміністрації О. В. Удовіченко, голова Полтавської обласної ради І. М. Момот. 07.2011. Фото.

Герой України Т. М. Корост у ковбасному цеху ТОВ «Агрофірма «Маяк» Котелевського р-ну Полтавської обл. 2000-і. Фото.