ЮВЕНАЛІЙ (Карюков Григорій Іванович)

(1818 ?, посад Крюків, тепер у складі м. Кременчук Полтавської обл. – 31.12.1882, м. Орел, Росія) – церковний діяч, єпископ.
Виходець із священицької родини. Закінчив Катерино­славську духовну семінарію (1839), Київську духовну академію (1845). Магістр богослов’я (1846). 02.05.1840 рукопокладений у сан священика. Працював викладачем у Полтавському парафіяльному училищі, Петровському Полтавському кадетському корпусі (1841–1842). 02.02.1844 прийняв чернецтво. З 1845 працював викладачем Катеринославської духовної семінарії, з 29.09.1851 – інспектор Кишинівської духовної семінарії, з 01.04.1853 – настоятель Гінкульського Парасковіївського монастиря, з 19.10.1856 – інспектор Астраханської духовної семінарії, з 15.05.1857 – настоятель Астраханського Іоанно­Предтеченського монастиря, з 30.11.1858 – ректор Нижегородської духовної семінарії, з 31.07.1859 – настоятель Нижегородського Благовіщенського монастиря. З 21.08.1868 – єпископ Михайлівський, з 16.08.1871 – єпископ Архангельський, з 25.12.1875 – єпископ Орловський.
Літ.: Павловский, 1914. – С. 291.
О. А. Білоусько, Т. П. Пустовіт.