ДЗЯБЕНКО Василь Васильович. Герой Соціалістичної Праці (1967).

(21.10.1931, с. Підлуки, тепер Устивицької сільської ради Великобагачанського р-ну Полтавської обл.) – новатор-будівельник нафтогазового комплексу, Герой Соціалістичної Праці (1967).
Українець, із селян, освіта середня спеціальна.
Закінчив семирічку, Миргородську школу механізації.
Працював причіплювачем у МТС. З 1948 навчався на курсах комбайнерів у Миргороді, після закінчення працював на першому в області самохідному комбайні СК-4, згодом – допомагав іншим освоювати спеціальність комбайнера.
У 1951 призваний до лав Радянської армії. Після демобілізації працював у с. Гоголеве, у бригаді нафтовиків, яка прокладала нафто- і газопроводи Радченкове–Миргород, Радченкове–Полтава, Шебелинка–Дніпропетровськ. Згодом очолив будівельну бригаду газонафтових магістралей.
У трудовій біографії Д. – Тюмень, Білорусь, Україна, Азербайджан, Середня Азія, Далекий Схід. Особливо відзначився Д. на будівництві нафтопроводу «Дружба», траси Уренгой–Помари–Ужгород, газопроводу «СРСР –Афганістан», газопроводу в Іраку. Нині мешкає у с. Устивиця Великобагачанського р-ну Полтавської обл.
Звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10.1967 за видатні успіхи, досягнуті при будівництві і введенні в дію нафтопроводу «Дружба».
Нагородж. орденом Леніна (1967).
Літ.: Варченко З. А. Видатні люди Великобагачанщини. – Кн. 1. – Полтава: АСМІ, 2004. – С. 23-24.