ДРОБНИЦЬКИЙ Григорій Карпович. Герой Соціалістичної Праці.

(08.02.1893, с. Іванівка, тепер Кіровоградської обл. – 04.05.1986) – новатор сільськогосподарського виробництва, засл. агроном УРСР, Герой Соціалістичної Праці.
Українець, із селян, освіта вища.
Закінчив гімназію у м. Золотоноша (1913), агрономічний факультет Київського політехнічного інституту (1926), навчався у Київському університеті св. Володимира.
У 1901 разом із батьками переїхав у с. Богодухівка Золотінського пов. Полтавської губ., а згодом – в м. Золотоноша. В 1914 мобілізований у царську армію. У 1919 за звинуваченням у військовому заколоті проти денікінщини заарештований і відправлений до Лук’янівської в’язниці (м. Київ). Під час слідства втік.
Після відновлення радянської влади повернувся в Золотоношу, де працював заст. повітового комісара народної освіти. У 1921 одружився з Наталією Ужвій. У 1926 направлений працювати в Носівський цукрокомбінат Київської філії «Головцукор». На цей час дружина вже стала відомою акторкою на українській сцені і не погодилась на переїзд із Києва, що стало однією з причин розлучення подружжя (1927). З 1932 по 1942 Д. працював головним агрономом радгоспу Октябрського цукрокомбінату в м. Карлівка Полтавської обл. За спогадами очевидців, Д. багато зробив для порятунку від голоду жителів Карлівського і Машівського р-нів у 1932–1933: ризикуючи життям, зумів роздати голодуючим 1500 т сої, кількасот тонн кукурудзи та ін. продуктів.
У 1941 Д. очолив евакуацію підприємства на схід країни. Завдяки його організаторській діяльності, на цукрокомбінаті в надзвичайно короткий строк, за декілька годин, було підготовлено до евакуації великий загін, у складі якого налічувалось 40 парокінних підвод з майном, 29 тракторів, з них – 15 з причепами, навантаженими демонтованим обладнанням цукрозаводу, і одна півторатонна автомашина. В гурті худоби, що евакуювалась, налічувалося 102 голови коней, 1400 голів великої рогатої худоби високопродуктивної симентальської породи, 680 овець. На схід країни в м. Аркадак Саратовської обл. рушили і 250 працівників цукрокомбінату.

Повернувшись з евакуації, працював гол. агрономом у Первухинському бурякорадгоспі Богодухівського р-ну Харківської обл. Віддав сільськогосподарському виробництву понад 50 років свого життя. У 1982 приїздив в Октябрський цукрокомбінат м. Карлівка на відкриття музею.
Нагородж. орденом Леніна. Звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно Указом Президії Верховної Ради СРСР.
Літ.: ПЕД. – С. 329; http://www.obladmin.poltava.ua/karlivka/