МОТОРНИЙ Іван Сергійович. Герой Соціалістичної Праці (1966).

(27.11.1927, хут. Захлюпанка Карлівського р-ну Красноградської округи, тепер не існує) – новатор промислового виробництва, Герой Соціалістичної Праці (1966).
Українець, із селян, освіта неповна середня.
Закінчив 7 кл. Карлівської СШ (1941). На поч. Великої Вітчизняної вій­ни разом із родиною евакуювався в м. Енгельс Саратовської обл. РФ, де закінчив професійне училище при Ангарському м’ясокомбінаті і отримав професію електромонтера. У серп. 1944 призваний до лав Червоної армії, служив на флоті. За час служби закінчив військово-морську школу, отримав спеціальність електрика-зв’язківця і був переведений в діючу частину на Північний флот. Після демобілізації з 1946 працював черговим електромонтером на м’ясокомбінаті у м. Енгельс Саратовської обл.
За путівкою Саратовського обкому комсомолу в жовтн. 1948 направлений у Свердловськ–44 і бл. 9 років працював на підприємстві п/я 318. Згодом переїхав у м. Ангарськ, де понад 40 років працював електромонтером, слюсарем-прибористом на Ангарському елект­ролізному хімічному комбінаті. Став висококваліфікованим спеціалістом, активно займався раціоналізаторською діяльністю, від втілення рацпропозицій М. економічний ефект склав більше 200 тис. крб. Одному з перших на комбінаті М. присвоєно звання «Ударник комуністичної праці», «Відмінник вимірювальної техніки».
Після досягнення пенсійного віку М. перейшов на роботу в допоміжні підрозділи, займався обслуговуванням електроустаткування на об’єктах соцкульт­побуту. В 1998 звільнився за станом здоров’я.
Обирався депутатом Іркутської обласної ради, членом ради війни і праці, партійного комітету комбінату.
Звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно Указом Президії Верховної Ради СРСР від 29.07.1966 за успішне виконання семирічного плану 1959–1965.
Нагородж. орденами Леніна (1966), медалями, грамотами.
Літ.: http://www.obladmin.poltava.ua/karlivka/