І
Історія ПолтавщиниМинуле і сьогодення краю
Знайти

Фотографував військових і пересилав у Telegram: полтавцю загрожує довічне

·328 слівредакція
Фотографував військових і пересилав у Telegram: полтавцю загрожує довічне

У Полтаві СБУ розслідує справу про держзраду: чоловік сфотографував місце дислокації військових, переслав знімки в Telegram, а невдовзі росіяни завдали удару.

Слідчі СБУ в Полтавській області отримали дозвіл суду на доступ до медичної документації чоловіка, якого підозрюють у державній зраді. За даними слідства, 3 липня він сфотографував на мобільний телефон місце дислокації військового підрозділу та через свій акаунт у Telegram переслав знімки кільком людям, зокрема невстановленій особі.

11 липня близько 8:49 російські війська завдали удару ударними БпЛА по цьому ж місцю тимчасової дислокації військовослужбовців. Обставини удару розслідують у межах того самого кримінального провадження, яке зареєстрували 11 липня.

Під час огляду телефона слідчі виявили в галереї фото місць дислокації та військової техніки. Також встановили, що подібні зображення чоловік передавав своєму батькові через Viber. Той під час допиту підтвердив цей факт.

Підозрюваний визнав вину та дав детальні покази щодо обставин справи. Його дії кваліфікують за частиною 1 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та частиною 2 статті 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Максимальна санкція — 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідчі звернулися до суду за медичними документами, бо з 9 до 29 липня чоловік перебував на стаціонарному лікуванні. Суд дозволив отримати документи, що можуть становити лікарську таємницю. Якщо їх не нададуть, слідчий суддя може дозволити обшук для пошуку та вилучення цих документів.

Читайте також